BTA kviečia atsisakyti su amžiumi susijusių stereotipų ir mitų
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos duomenimis, Lietuvoje daugiau nei penktadalis 50–59 metų gyventojų darbo santykiuose pastaraisiais metais yra susidūrę su diskriminacija dėl amžiaus arba buvę jos liudininkais.
Darbdavių akimis, bene dažniausias stereotipas, susijęs su amžiumi, yra užmokestis. Darbdaviai dažnai mano, kad vyresnieji (angl. senior) specialistai (dažniausiai 35–50 m. amžiaus) bus labai brangūs ir įmonė negalės jų sau leisti. Todėl įmonės ieško daugiau vidutinio lygio (angl. mid-level), o ne patyrusių (angl. senior) specialistų.
Kita vyraujanti nuostata – rizika, kad vyresnis asmuo nepritaps jauname įmonės kolektyve. Kartais taip pat galvojama, kad vyresnieji specialistai mažiau norės apmokyti naujus kolegas, įsitraukti į įmonės veiklą, bus nelankstūs ir t.t.
BTA skelbia: Esame prieš amžizmą!
Mūsų pagrindinis variklis yra žmonės. Nors esame skirtingi, mus vienija bendros vertybės: prieinamumas, patikimumas ir žmogiškumas. Vienas svarbiausių aspektų mūsų įmonėje – lygias galimybes užtikrinantis ir sąžiningumu paremtas darbuotojų pritraukimo bei atrankos procesas, kai pasirinkimą lemia kompetencijos, patirtis ir motyvacija, o ne amžius.